BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 11457016
*
nr 1145 7016
Takarmatur
troligen efter modell av Ingo Maurer (född 1932), Tyskland 1960-tal. Genomfärgad blå plast i form av förstorad glödlampa med guldfärgad skruvgänga. Höjd: 65 cm, märkt: BARTHELMESS GMBH SD Made in W. Germany
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 19:04:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 21:38:20
1
300 kr
17/11 22:29:45
2
500 kr
18/11 11:02:35
3
600 kr
19/11 09:05:26
3
Vinnande bud
19/11 13:02:40
4
700 kr
19/11 13:02:40
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: germany ljuskronor takarmatur taklampa taklampor tyskland 1960-tal
-
5056 Plafond
glas och mässing. Diameter: 31 cm, höjd: 47 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:44
-
5405 Takarmatur
1930-tal, funkis, trä, 4 ljusarmar i krom, kupor i..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:17
-
4035 Takarmatur
9 ljusarmar, mässing. Diameter: 60 cm. Höjd: 80 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:30
-
5233 Takarmatur
Funkis. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59
-
5082 Takarmatur
Glaskupa / mässing, nutida. Höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:22
-
5081 Takarmatur
globlampa, glas / metall. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:24
*
Takarmatur
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro - 50/60-tal
nr 1145 7016
Takarmatur
troligen efter modell av Ingo Maurer (född 1932), Tyskland 1960-tal. Genomfärgad blå plast i form av förstorad glödlampa med guldfärgad skruvgänga. Höjd: 65 cm, märkt: BARTHELMESS GMBH SD Made in W. Germany
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 21:38:20 | 1 | 300 kr |
17/11 22:29:45 | 2 | 500 kr |
18/11 11:02:35 | 3 | 600 kr |
19/11 09:05:26 | 3 | Vinnande bud |
19/11 13:02:40 | 4 | 700 kr |
19/11 13:02:40 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion med fokus pÃ¥ 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremÃ¥l frÃ¥n 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byrÃ¥ar, cocktailglas, fÃ¥töljer, figuriner, ...Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: germany ljuskronor takarmatur taklampa taklampor tyskland 1960-tal
-
5056 Plafond
glas och mässing. Diameter: 31 cm, höjd: 47 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:44 -
5405 Takarmatur
1930-tal, funkis, trä, 4 ljusarmar i krom, kupor i..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:17 -
4035 Takarmatur
9 ljusarmar, mässing. Diameter: 60 cm. Höjd: 80 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:30
-
5233 Takarmatur
Funkis. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:59 -
5082 Takarmatur
Glaskupa / mässing, nutida. Höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:22 -
5081 Takarmatur
globlampa, glas / metall. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:24